24
Mart
2014
Yorum Yok
Haberler
56 views Okunma

2014 Ygs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Ösym Sınav Sonuçları

ygs

2014 dün yapıldı. Peki sonuçları ne zaman açıklanacak? sonuçlarının açıklanacağı tarih belli mi? İşte sonuçlarıyla ilgili tüm detaylar Muhacerat.Com‘da

——————————————————————————————————————————————————————

’te dün 2 milyon 7 bin 685 aday ter döktü. Peki YGS sonuçlarının açıklanacağı tarih belli mi? YGS sonuçları nasıl öğrenilecek? YGS sonuçlarının açıklanacağı tarihi duyurdu mu? YGS sonuçları eve gönderilecek mi? YGS sonuç belgesi .gov.tr’den mi açıklanacak? İşte sonuçlarının açıklanacağı tarih ve YGS sonuçlarına ilişkin tüm detaylar Muhacerat.Com‘da

internethaber.com’da. Üniversiteye giriş sınavının birinci aşaması olan 2014 Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) dün yapıldı. YGS 2014 soruları temel kitapçığı yayınlandı. Peki puanınızı nasıl öğrenebilirsiniz. YGS 2014’ten kaç puan aldınız? YGS 2014 puan hesaplama moturuna haberimizden ulaşabilirsiniz. YGS 2014 soru ve cevap anahtarı ile motoru internethaber.com’da. “” için aşağıdaki linke tıklayın.

YGS PUAN HESAPLAMA… YGS PUAN HESAPLAMA MOTORU TIKLA

YGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM Başkanı Ali Demir, YGS’den önce yaptığı açıklamada sınav sonuçlarının kısa süre içinde açıklanacağını duyurmuştu. Bu süre belli oldu. ÖSYM YGS sonuçlarını 1 hafta sonra açıklamayı planlıyor. YGS sınav sonuçları osym.gov.tr’den ilan edilecek. YGS adaylarına ayrıca sonuç belgesi gönderilmeyecek.

2 milyon 7 bin 685 adayın ter döktüğü 2014 Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sınavı dün yapıldı.
Üniversiteye giriş sınavının birinci aşaması olan YGS sonuçlarının 1 hafta sonra açıklanması bekleniyor.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, YGS sonuçlarının en kısa sürede açıklanması için hazırlıklarını yaptıklarını söyledi. Adaylar, sınav sonuçlarını ÖSYM’nin internet sitesinden öğrenebilecek. Adaylara ayrıca sonuç belgesi gönderilmeyecek.

YGS 2014 SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

YGS puanlarından en az biri 180 ve daha fazla olan adaylar, LYS’lere girme hakkı kazanacak.
Lisans Yerleştirme Sınavları’na (LYS) başvurular ise 21-30 Nisan 2014 arasında yapılacak. YGS’den 180 ve üzeri puan alanlar, hem meslek yüksekokulu ön lisans programları ile açık öğretim programlarını hem de YGS puanı ile öğrenci alan lisans programlarını tercih edebilecekler.

106 BİN SALONDA YAPILDI

YGS, Türkiye’de tüm il ve bazı ilçe merkezleri ile KKTC’nin başkenti Lefkoşa’da, 175 sınav merkezinde, 6 bin 745 binada, yaklaşık 106 bin salonda gerçekleştirildi. Sınava, 2 milyon 7 bin 685 aday katıldı. Adayların 841 bin 741’ini lise son sınıf öğrencisi, 578 bin 741’ini üniversiteye yerleşememiş lise mezunları, 437 bin 933’ünü üniversiteye kayıtlı, 121 bin 676’sını yaşı ileri üniversite mezunu, 9 binini de lise son sınıftaki beklemeliler oluşturdu.

Dün sabah saat 10:00’da başlayan sınav toplam 160 dakika sürdü. Sınavda, Türkçe’den 40, Tarih’ten 15, Coğrafya’dan 12, Felsefe’den 8, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi veya ilave Felsefe sorularından 5, Temel Matematik’ten 40, Fizik’ten 14, Kimya’dan 13, Biyoloji’den ise 13 soru soruldu.

SUDAN BAŞKA BİR ŞEY ALINMADI

Adaylar, kimlik ve güvenlik kontrolleri yapılarak salonlara alındı. Sınavın yapıldığı her salona duvar saati, adayların sınavda kullanacakları kalem, silgi, kalemtıraş ile şekerleme ve peçete gibi malzemeler, ÖSYM tarafından sağlandı. Adaylar sınava sadece şeffaf pet şişe içerisinde su getirebildi. Salona başka hiçbir şey alınmadı.

YGS SORULARININ YÜZDE 20’Sİ AÇIKLANDI

Sınav sorularının yüzde 20’sini oluşturan ve adayların incelemesine açılan sorular, “Temel Soru Kitapçığı” adı altında osym.gov.tr’den açıklandı.

Bir önceki yazımız olan 2014 Ygs Soru ve Cevapları başlıklı makalemizde 2014 Ygs, 2014 Ygs Cevapları ve 2014 Ygs Cevapları ne zaman açıklanacak hakkında bilgiler verilmektedir.

[ Benzer Yazılar ]
 • Geçen Zaman SUSA`yı Unutturmadı


  22 yıl önce PKK`nin camide katlettiği 10 Müslüman aradan geçen yıllara rağmen unutulmadan hayırla yad edilmeye devam edilirken, onları [...]
 • Kendi Temamızı Kodlarkene :)


  Es-Selamünaleykum arkadaşlar bu aralar bilgisayar başına pek geçemediğimden ve Din kardeşimin html&css olarak kodladığı temayı ve[...]
 • İnternette Bu Kelimeleri Aramayın!


    ABD’nin bütün dünyada interneti takip ettiği, şüphelileri bu yolla bulmaya çalıştığı ortaya çıkmıştı. Şimdi “ulusal [...]
 • 2014 Ygs Soru ve Cevapları


  ÖSYM’nin YGS sınavı için bugün milyonlarca öğrenci YGS sınavına girmiş bulunuyorlar. YGS Soruları ve Cevapları anahtarı ne zam[...]
[ Ne Demişler ? ]