27
Mart
2017
Yorum Yok
GenelSiyaset
114 views Okunma

Hüda Par Kimseye Kuyruk Olmadı!

Hüdapar Kararı

HÜDA PAR 16 Nisan’da yapılacak Referandumda anayasa değişikliğini eksik ve yetersiz bulmakla birlikte kararını “Evet” olarak açıkladı.

Tabi hayatı yalan olanlar iftira furyasına başladı. En çok atılan iftira ise HÜDA PAR’ın başkalarına kuyruk olduğu konusunda!

HÜDA PAR camiası sadece bugün değil 38 yıllık geçmişinde hiçkimsenin kuyruğu olmadı. Vicdan sahibi herkes bilir ki bu camia kimsenin emrine girmedi, hiçbir hareketin uzantısı olmadı.

Nitekim bu çizgisinden dolayı birçok gücün hışmına uğradı, yok edilmek istendi. Kimi zaman devletçilerin, kimi zaman solcuların, kimi zaman ırkçıların, kimi zaman tekfircilerin, kimi zaman mezhepçilerin saldırılarına maruz kaldı. Her devirde şer odaklarının en büyük düşmanı oldu.

Binlerce gazi, yüzlerce şehid verdi. Binlerce muhacir, onbinlerce Yusuf’u oldu. Ve bu bedelleri şuan da vermeye devam ediyor… HÜDA PAR Hükümetin kuyruğu olmadı. Kimden gelirse gelsin doğru gördüğü işte destek oldu. Yanlışa ise hem gür sesle karşı çıktı hem eylemleriyle muhalefet etti.

FETÖ, Çözüm süreci, Roboski, Suriye, israil’le anlaşma vs.. gibi birçok meselede Hükümete muhalefet etti. Hükümet HÜDA PAR’ın dediğini yapmasa da her meselenin sonunda HÜDA PAR’ın haklılığı ortaya çıktı… HÜDA PAR kendi menfaatini değil halkın menfaatini düşündü.

Birçok defa Hükümetin politikaları HÜDA PAR’a zarar verse de HÜDA PAR milletini düşündü kör muhalefet yapmadı. 15 Temmuz uluslararası işgal girişiminde Cumhurbaşkanı Erdoğan henüz çağrı yapmadan sokağa çıktı, şehidler verdi. Hiçbir zaman rant beklemedi, iyiliğine karşılık ödül istemedi.

HÜDA PAR küfre karşı Müslüman halkın koruyucusu oldu, zalimlere boyun eğmedi. Göğsünü halkına siper etti, hayasızca akına tokat oldu. İhanet çetelerine karşı mücadele etti. Çocuklarımızı hainlerin pençesinden kurtarmak için canla başla çalıştı.

Kürdistanda meydana gelen çatışmalarda ne Devletin ne Pkk’nin oyununa gelmedi. Birçok provokasyona rağmen çukur çatışmasına dahil olmadı. Halka umut oldu, yardım oldu, ev oldu, aş oldu. Yemedi yedirdi, giymedi giydirdi, gülmedi güldürdü. Yasin’ler, Hasan’lar, Aytaç’lar şahit buna. Çukur kazılan ilçelerde gece gündüz demeden halkın feryadına koşan yardım dernekleri şahit buna.

Evleri talan edilen halk şahit buna… HÜDA PAR kıt imkanlarla Kürdistan halkını cehalet ve sefaletten kurtaracak projeleri hayata geçirdi. En ağır yüke talip oldu, bedel vermekten geri durmadı. HÜDA PAR yanlış gördüğü politikalara karşı susmadı.

Müslümanların ve mazlum halkın sesi oldu. Zulüm yapıldığında Akparti il binaları önünde bile protestolar düzenledi. İki seçimde Akparti’ye rakip oldu. Hükümet yıllarca Fetö ile kardeş iken bu camia Fetönün zulüm ve kumpaslarını haykırıyordu, manşet yapıyordu da kimseye inandıramıyordu.

 

Gelelim referandum tavrına… Anayasa değişikliği Hükümet tarafından hazırlanmış olsa da gerçek olan şu ki Devlet tarafından halka iki seçenek sunulmuş; ya yeni sistem yada eski sisteme devam.

Şuan ki sistemden bir hayır görmediğimiz ortada. Yeni sistemin ise doğruları da var yanlışları da ancak iyi yönleri çok. Bir de referandumlar diğer seçimler gibi değil. İki seçenekten birini seçmek zorundasınız ve matematiksel olarak birini tercih etmeseniz diğerinden oluyorsunuz.

Önümüze ya evet ya hayır seçeneği konulduğuna göre Akıl ve İslami bakışımız “iyinin hepsini alamasan da iyiyi büsbütün terketme” kaidesini geçerli kılar. Buna binaen HÜDA PAR evet demeyi kararlaştırdı. Bu kararı İslami muhalefeti bırakacağım diye almadı. İslami ve insani duruş ve çalışmasını şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da devam ettirecektir, hem de daha faal olarak.

HÜDA PAR’ın bu kararı vermesinde önemli bir diğer nokta ise yeni sistemin mazlum Kürd halkının yararına olduğuna inanmasıdır. Hatırlarsanız Ekim 2014’te Kobane olaylarından önce Pkk/Hdp Kürd şehirlerinde çukur kazmaya start vermişti.

Ardından Amerika’ya giden HDP lideri Selahattin Demirtaş dönüşte uğruna binlerce Kürdü çukurlara gömdüğü “Seni Başkan Yaptırmayacağız” sloganını seçimin ve hakkını savunduğunu iddia ettiği Kürdlerin tek argümanı haline getirmişti. Şüphesiz bu argüman HDP’nin kendi başına verdiği bir karar değildi.

Emperyalistler yeni sykes-picot’lar için emperyal düzenlerini yeniden şekillendirmede Kürd gençlerine taşeronluğu ve ölümü biçmişti. Pkk/Hdp/Pyd üzerinden Kürdleri mayın eşekleri olarak kullanma arzusunu başkanlık sistemi süreciyle politika haline getiren Amerika’nın, haliyle biz Kürdlerin dostu olduğu söylenemezdi. Başkanlığa karşı Kürtleri ölüme mahkum eden bu kahpe akın’a karşı durmak başta Kürt milletinin menfaati için onurlu bir duruş sayılacak…

Son olarak sistem değişikliği dünyanın sonu değil. Herkes halkın tercihine saygı duymalı ve sayın Zekeriya Yapıcıoğlu’nun dediği gibi kimse kendisi gibi düşünmeyen ve karar vermeyeni hainlikle suçlamamalı. Ancak kuyruk olma iftirasına gelince; Eski ve yeni sistem arasında tercih yapan HÜDA PAR’a “evet dediği için başkalarına kuyruk oldu” diyenler, kendileri hayır diyerek ABD’ye, Kemalizme, Fetö’ye, Chp’ye, Tengricilere ve Pkk’ye kuyruk olduklarını kabul ediyorlarsa bırakın desinler! Vesselam.

 

| Fırat Amedî

Bir önceki yazımız olan Bir Kayboluş Aldı Beni başlıklı makalemizde Bir Kayboluş Aldı Beni, islami makaleler ve islami şiirler hakkında bilgiler verilmektedir.

[ Benzer Yazılar ]
 • İslami Ahlakın Temel Değerleri

  İslami Ahlakın Temel Değerleri


  Bismillah; İnsan, yaşadığımız evrende en önemli canlılardan biri olarak hayatını sürdürmektedir. Zamana anlam katan varlıktır.  Ya[...]
 • Ya Sahibussicni(Zindan Arkadaşı)


  Bize dünyada tum varlıkların muvazene ellerını uzattırdın.. Bizi diğer insanlar arasında hayırlı bir topluluğun içine derc ettin.. B[...]
 • Dil mi yoksa Tarih mi

  Dil mi yoksa Tarih mi?


  Kudreti ve yüceliği ile her şeye kadir olan RABBİ Zülcelal’in adıyla… Bana bu yazıyı yazdırmaya vesile olan hocama teşekkür ederim[...]
 • Peygamberim Muhammed(S.A.V)


  Bu şiir hayatımın şiiridir,bir çok şiir yazdım ama hiç biri benim gözümde bu şiir kadar anlamlı olmadı ve hiç bir şiirim bu kadar [...]
[ Ne Demişler ? ]