7
Nisan
2015
Yorum Yok
Tanıtım Yazıları(Reklamlar)
400 views Okunma

Helal Kazanç Sağlayabileceğim İş Fikirleri Nelerdir?

Helal KAzançGünümüzde yatırım, girişim, mesleki, vs. birçok alanda uygulayabileceğiniz girişimcilik seçeneği mevcuttur. Öyle ki; para kazandırabilen iş fikirleri
söz konusu olduğunda gerek gerçek hayatta, gerekse internet aleminde bu konu hakkında yazılıp çizilmiş sınırsız bilgiye ulaşabilirsiniz.
Lakin bu kazançlı iş fikirleri hususunda dikkat edilmeyen bir şey var: Elde ettiğiniz kazancın olması… Elbette zanaatını ortaya koyarak para kazanmak veya ticaret yaparak helalinden karlı işlerde çalışmak
her dürüst Müslüman bireyin hakkıdır. Fakat elinizdeki birikimi değerlendirerek para kazanmak için gidip de Forex sitelerinin “kaldıraç” adını verdikleri sistemi uygulamak, bankada veya çeşitli kuruluşlarda paranızı faize koyarak emeksiz, helal olmayan kazanç elde etmek her ne kadar kat be kat fazla kazandırsa da; İslam ahlakı açısından bir müminin kesinlikle nefsine hakim olarak uzak durması gereken şeylerdir.
Yeri gelir çok çalışmanız gerekir, yeri gelir moral bozucu maddi-manevi zorluklarla karşılaşırsınız; bazen para kazanamayacağınıza dair kanıya da kapılırsınız. Ama işleri bir kere rayına oturttuğunuz zaman; tamamen alın terinizle ve geçiminize fazlasıyla yetecek kadar kazanmanız işten bile değildir.
Orta büyüklükte veya küçük sermaye ile; hatta sermayesiz olarak hayata geçirebileceğiniz bu ek gelir getirebilen iş fikirleri
için ilk yapmanız gereken kapsamlı bir araştırmadır. Araştırma yapmak için her ne kadar çevremiz, eşimiz, dostumuz güvenilir olsa da; çağımızda internet göz ardı edilemez ve eşsiz bir bilgi kaynağıdır.
Araştırma yaptıktan sonra Besmeleniz ile işi kurduktan sonra; bulunduğunuz sektöre göre gerekli çalışmaları bıkmadan, usanmadan yapmak; bir yandan da şükretmeyi ve duayı eksik etmemek ilk adımlardır.
Kalpte taşınan tertemiz bir iman ve güven olduktan ve gereken emek fazlasıyl veirldikten sonra; gerçekten inanan bir Müslümanın endişe etmesi için hiçbir sebep yoktur.

Bir önceki yazımız olan indir.com Mobil Uygulama Ödülleri 2015 başlıklı makalemizde 2015 indir.com, 2015 indir.com mobil uygulma ödülleri ve imza yayıncılık hakkında bilgiler verilmektedir.

[ Benzer Yazılar ]
[ Ne Demişler ? ]