3
Aralık
2015
Yorum Yok
GençlikGenelİslamKonuk YazarlarSitemize Özel
94 views Okunma

YASİN VE HİKMETLİ KURAN’A YEMİN OLSUN’Kİ HATİCE ANNE’NİN BEDDUALARI KABUL OLUYOR

YASİN VE HİKMETLİ

Yasin,ey ümmetin genç fedaisi, Hasan, ey fakir ve mazlumlarin hamisi. Hüseyin ey ezilmişlerin, terkedilmişlerin umudu ve duası. Riyad, ey şehadet aşkıyla yanan, şehadeti kendine yakıştıran feraset ve basiret sahibi değerli insan ve insanlar. Şehadet kervanına bereketinizle dahil oldunuz. Şehadet haberlerinizden büyük esef (üzüntü) duymakla beraber biraz’da kaygılanmıştık .Annelerinizin hele genç ciğer paresini toprağa veren o Hatice anne ‘nin bedduası bizi çok etkilemişti .çünkü biz o anda peygamber efendimizin “Mazlumun bedduasından kork, çünkü mazlumun bedduası ile Allah arasında hiç bir engel yoktur.” *hadisini hatırladık. Ve bu gün mazlum, muztasaf, mağdur olan Anne,babalarınızın yaptığı bedduaların zalimler üzerinde ne şekil gerçekleştiği, Allah’ın kahhar isminin onlar üzerinde nasıl tecelli ettiğine şahit oluyoruz. Biz sadece sizi kaybetmedik sizlerle birlikte bir kaç nebze var olan huzur ve güvenli bir ortamı da kaybettik.özellikle şehit düştüğünüz diyar ve ona yakın yerlerden, her gün olumsuz, can sıkıcı, ölüm ve cenaze haberleri aldık. Sizlerden sonra Bahar mevsiminde kışı yaşadık, hatta tüm mevsimler bizim için kış’a büründü, gündüzlerimiz gecelerimiz kadar sessiz, sedasız oluverdi. Kaygı, endişe ler bizimle sınırlı kalmadı ülkenin her tarafını kuşattı .dışarıda oynayan çocukların oyun ve eğlenceleri durdu. Kayıplarımız büyük, dertlerimiz çok, endişelerimiz artmış durumda. Ey yakın zamanın tüm şehitleri; Eğer haklarınızda yürütülen dava ve açılan dosya lardan adalet yerini bulmaz, galip gelmez ise endişelerimizin ve korkularımızın ardı arkası gelmiyecek demektir. Ve o zaman mazlumun ahını alanların kalacakları yerleri bile olmayacaktır. Bu gün güya adaleti uygulamak ve dağıtmakla meşgul olanlar önlerinde kesin delil ve sabit şahitler olmalarına rağmen adaleti hakkıyla yerine getirmezler ise direk olarak bakara suresinin 18.ayeti kerimesine muhatap düşüyorlar .Rabbi Rahman ayeti kerimede şöyle buyuruyor :onlar sağırdırlar , dilsizdirler, kördürler bu yüzden onlar sapıklarından dönemezler.

Ümmet olarak yıllardır cesur,kahraman, fedakâr Hamza ve Alile’in varlığına şahit oluyoruz .Elhamdülillah bu yiğit kahramanların yokluklarıyla imtihan olmadık.İslami hassasiyete sahip olan, kutsal davayı yüklenen, kuran’a ve sünnet’e teslim olmuş hemen hemen her aile,her camia içinde böylesine fedakar şahıs ve bireylere rastlamak mümkün. Evet ümmet olarak bundan yoksun olmadık.ama adaletli Ömerlerin yönetimine hasret kaldık. Adaletin Hz.Ömer’le birlikte gömüldüğüne inanmış durumdayız. her duyduğumuz Ömer isminden sonra:inşallah Hz.Ömer gibi adaletli bir yönetici olursun temennisini dile getiririz .Asrı saadette yaşayan her sahabinin adaletli olduğundan kesinlikle şüphemiz yoktur. Adalet kavramında Hz.Ömer sembolleşen bir isim olduğu için geniş şekilde örneklendirdik. Allah ‘ın “ADİL “isminin tüm mahlukatlar üzerine tecelli etmesini istiyorum işte o zaman her şey kendiliğinden çözülür. İnsallah yasin ve arkadaşlarının davası adalet ve hayırla neticelenir. Allah zalimlere korku, elem, mazlumlara sabır ve adalet, hidayete lâyık olanlara hidayet, yusufi medresede bulunan ve onlara yakın olanlara galibiyet, İslam ümmetine ihlaslı bir ittifak, islam düşmanlarına ise büyük bir ihtilaf nasip etsin inşallah…

SELAM VE DUA İLE

*Buhari ve muslim(Muhacerat.Com Misafir Yazar)

Bir önceki yazımız olan Sevgi ve Saygı başlıklı makalemizde büyüklere saygı, büyüklere saygı nasıl olmalıdır ve eskiden saygı hakkında bilgiler verilmektedir.

[ Benzer Yazılar ]
[ Ne Demişler ? ]