24
Ocak
2014
Yorum Yok
Google BilgilendirmeMail Güvenlik AçıklarıSosyal Mühendislik
219 views Okunma

Facebook Hesap Çalma(Bilgilendirme)

————Sponsorlu Bağlantılar————-

Merhaba arkadaşlar bugünkü konumuz Facebook Hesabı Hack Bilgilendirme.

Biraz uzun yazdım ama kısaca konu içeriğini özet geçeyim ki önce özete bakın okuma gereği duyarsanız okuyun.. siz değerli misafirlerimizin ve üyelerimizin vaktini gereksiz yere almayayım. Özet: – Facebook hacklemenin ve facebook hack programlarının aslında var olmadığı ! – Çoğu kişinin de bildiği “şifremi unuttum ” bölümlerini kullanarak hesap çalma. – Başka yöntemlerinde bulunduğu fakat bununla da şifre ele geçirme ihtimalinin düşük olduğu.. Öncelikle hemen konu başında belirteyim diye bir şey yoktur. Daha doğrusu bilinen bir hack yöntemi yoktur. Dünyadaki tüm siteler arasında birinci olan dünya devi facebook’un her önünüze gelenin facebook hesabını çalabileceğiniz bir açık bırakması mümkünmüdür sizce ? Mümkün olsa dahi google’dan aramakla bulunacak kadar basit bir şey mi ? Belki isterse açığını bulabilecek süper zeka bir hacker vardır. Ama bunu googleda arayarak bulacağınıza asla inanmayın. Vaktinizi boşa harcamayın. Dolayısıyla bunun herhangi bir hack programı da yoktur. Sağda solda gördüğünüz; prates facebook hack, facebook hack tool, ultimate facebook hack program vs. gibi programlara İNANMAYIN.

Birinin facebook hesabını çalayım derken kendi hesaplarınızdan olmayın. Yalnız dolaylı yoldan facebook hesabı çalma diye bir şey vardır. Peki nasıl..? 1-) Kurban hakkında bazı bilgilere sahip olarak Örneğin facebook hesabını çalacağınız kişi hakkında yeterince bilgiye sahipseniz: A) Deneme Yanılma Yoluyla yoluna başvurarak işe başlayın Diyelim ki facebook hesabı alınacak kişinin ; adı: Ahmet olsun, sallıyorum soyadı: Demir olsun, doğum tarihi: 1994 olsun Tuttuğu takım: Fenerbahçe olsun hatta Telefefon numarası’nıda biliyorsunuzdur belki. bu bilgiler ile çeşitli kombinasyonlar deneyebilirsiniz. şans sizden yanaysa şifreyi bulma ihtimaliniz düşük de olsa var;

Örneğin yukarıdaki bilgilerle bir kaç şifre kombiasyonu : * ahmet1994 * 1994ahmet * ahmet_1994 * fb_ahmet * ahmetdemir * ahmet-demir * ahmetdemir.fenerbahce * 5363006662 gibi gibi bunu binlerce farklı şekilde deneyebiliriz.

Çok yorucu ve aslında bir o kadar da gereksiz yöntemdir. Kırılma ihtimali çok çok düşüktür. Kurbanı çok yakından tanıyorsanız, acaba nasıl bir kombinasyon denemiştir diye düşünerek şifreyi bulabileceğinizi düşünüyorsanız bu yönteme başvurmanızı tavsiye ederim. fakat unutmayın şifre her şey olabilir. Örneğin kurban en sevdiği yemek adını bile şifre yapmış olabilir.

B) Facebook Şifremi Unuttum Sayfasını Kullnarak Şifre Çalma / Mail Hesabı Ele Geçirme Biliyorsunuz ki facebookta şifreni mi unuttun? sayfası vardır. ve bu sayfaya girdiğinizde kurbanın mail adresine şifre değiştirme linki gönderebilirsiniz. e-mail hesabı sizin olsa da olmasada bu linki göndermeye yetkiniz vardır. Fakat link gönderdiğiniz o mail hesabına giriş yapamadıktan sonra bir anlamı kalmayacaktır. Facebook giriş sayfasında Şifreni mi unuttun? linkine tıklayarak bahsettiğim sayfaya ulaşabilirsiniz. Dolayısıyla konumuzu mail hesabı nasıl çalınır olarak değiştiriyorum: ( çünkü mail çalmadan şifre yenileme linkine tıklayamayız. ) Aslına bakarsanız facebook için konunun başında söylediğim şeyler e-mail için de geçerli. e-mail çalmanın da bir programı yoktur. Yine deneme yanılma yoluyla kombinasyon yapıp deneyebilir veya güvenlik sorusunu cevaplayarak yeni şifre elde edebilirsiniz. Peki nasıl ? Öncelikle çalacağımız email hesabının adını bulalım örneğin: birisi@hotmail.com * Ya mail hesabının adını bulamasam ? dediğinizi duyar gibiyim. O zaman facebooktan ipucu ile bulmayı deneyeceksiniz. Örneğin Ahmet Demir adlı facebook kullanıcısının e-mail adresini öğrenmek istiyorsunuz. Normalde facebook’ta kurbanın hakkında sayfasına girdiğinizde bu e-mail görünür. Fakat artık bu mail adresleri facebookta herkeste otomatik olarak gizlenmekte olduğundan kurbanın “Hakkında” sayfasına girdiğimizde mail adresini bulamayacağız. Ama bazı kullanıcıların mail adresini mobilden yani cep telefonunuzdan veya android işletim sistemlerinden girdiğiniz zaman belki görebilirsiniz. Facebook’un böyle güzel bir açığı var. Bu bir Açıkmıdır orası tartışma konusu ama biz açık diyelim. Eğer bu şekilde de göremiyorsanız işimiz biraz daha uzayacaktır ve zorlaşacaktır:

1-) şifresini değiştirmek istediğiniz kişinin profil linkini kopyalayın Profil linki nedir? diyorsanız : Kurbanın profilinie tıkladığınızda adres satırında çıkan yazıdır.

2-) çıkış yapıp şifremi unuttum sayfasını açın. ( Yukarıda Şifremi Unuttum Sayfasını Belirtmiştim )

3-) Karşınıza çıkan kutucuğa linki yapıştırıp ara deyin.

4-) “Evet bu benim hesabım” butonu çıkarsa tıklayın.

5-) Karşınıza çoğu karakteri *(yıldız) ile gizlenmiş e-mail hesabı çıkacaktır. bu yıldızlı maili bir yere not edin ve devam’a tıklayın.. Şimdi bırakın o sayfa öyle kalsın.. 6-) Not ettiğiniz maile dönelim; Eğer verilen karakterlerle birşeyler bulunabilecek gibiyse deneyin Örneğin: a*************4@h******.com Burada her bir yıldız bir gizlenmiş karakteri ifade etmektedir. Yani örneğin @’den önceki kısım 15 hanelidir. Öyleyse Yıldızlarla birlikte @ işaretinden önce 15 haneli bir yazı olacaktır. Siz kurban hakında yeterli bilgiye sahipseniz bu gizli e-mailin bunlardan herhangi birinin doğru olduğunu düşünebilirsiniz ; ahmetdemir_1994@hotmail.com ahmet_demir1994@hotmail.com ahmet.demir1994@hotmail.com ahmetdemir.1994@hotmail.com ahmet-demir1994@hotmail.com ahmetdemir-1994@hotmail.com Kendi facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra arama bölümünde bunları tek tek arattığınızda, hangisinde karşınıza kurbanın adı çıkıyorsa doğru e-mail o demektir. veya şifremi unuttum bölümüne bu mailleri tek tek yapıştırıp devam ederek de doğruluğunu kontrol edebilirsiniz. Evet artık mail adresini de öğrendiğinizi varsayarak yolumuza devam edelim. – Kurbanın hesabının @hotmail.com olduğunu varsayalım.

1-) hotmail.com sayfasını açıyoruz

2-) hesabınıza erişemiyor musunuz? Linkine tıklıyoruz 3) açılan sayfada gerekli kutucağa kurbanın mail adresini yazıp, güvenlik kodunu girip sonraki butonuna tıklıyoruz.

3) açılan sayfada gerekli kutucağa kurbanın mail adresini yazıp, güvenlik kodunu girip sonraki butonuna tıklıyoruz.

4-) açılan sayfada eğer güvenlik sorusu seçeneği varsa işaretliyoruz

5-) karşınıza diyelim ki Annenizin doğum yeri? çıktı; Ve siz Kurbanın örneğin Mersin’de oturduğunu biliyorsunuz. Cevaba mersin yazarak ileri deyin. cevap doğruysa; Yeni şifreyi girip hesaba giriş yapabilirsiniz… ( Unutmayın; Büyük Küçük Harf Duyarlıdır ) Örneğin kurban Mersin diye kaydetmişti fakat siz mersin diye sorguladınız, sistem kabul etmeyecektir. E-maile giriş yapıp gelen kutusunda facebook şifresi değişikliği mesajından şifre değiştirme linkine tıklayarak yeni şifreyi girebilirsiniz Ve bu kadar okudunuz fakat ben bunları zaten biliyorum arkadaşım bunları bilmeyen yok zaten diyorsanız. Şunu da bilmelisiniz ki facebook sitesinde şuan herhangi bir açık belirlenmediği için facebook hesap hack diye bir şey de yok. bu yüzden bu doğal yöntemleri kullanarak hesap çalma diye bir şey var. HA TABİ BİR DE ŞU VAR : fakelink, fake mail, fake website olayı ile kurbanı ketenpereye getirme var bunun için de bazı kodlamalardan anlamanız gerekir. Pek kolay bir iş değildir. ve bununla da hesap çalma ihtimaliniz pek yüksek değildir. tabi ki bu sizin becerinize de bağlıdır.
NOT: FACEBOOK HESABI ÇALMAK HİÇ HOŞ DEĞİLDİR … 🙂 😀

—————Sponsorlu Bağlantılar—————

Bir önceki yazımız olan Sizi Hacklemeye Çalışanlar Bu Yöntemleri Kullanıyorlar Önleminizi Alın başlıklı makalemizde bilgilendirme, facebook hesabım çalındı ve facebook hesabım kırıldı hakkında bilgiler verilmektedir.

[ Benzer Yazılar ]
[ Ne Demişler ? ]

Yorumlara kapalıyız efendim.