26
Ocak
2014
1 Yorum
Teknoloji
672 views Okunma

Facebook hesabı nasıl silinir

FACEBOOK HESABI NASIL SİLİNİRFacebook hesabınıza bir daha asla giriş yapmak istemiyorsanız ve artık Facebook sosyal ağından, uygulamalarından fake (feyk) kullanıcılarından sıkıldıysanız eğer, Facebook Hesabınızı Dondurmak yerine Facebook Hesabınızı Tamamen Silebilirsiniz.

Facebook Hesabını Dondurmak, Facebook’ta geçici bir süre işlem yapamama yani Facebook’a biraz soyut kalma diyebiliriz. Facebook Hesabınızı Tamamen Silmeden önce ufak birkaç not hatırlatayım,

*Hesabınızı sildikten sonra asla geri açamıyorsunuz, kullanmış olduğunuz uygulamaları ve diğer eklentileri de beraberinde silmiş oluyorsunuz.

*Hesabınıza ait Facebook sayfaları var ise onların silinmemesini istiyorsanız, bir başka profile devredebilirsiniz. Unutmayın sildiğiniz hesap sadece profilinizi değil facebookta açmış olduğunuz tüm sayfaları, grupları ve uygulamaları da silecektir. Şimdi Facebook hesabını tamamen silme’den önce yapmanız gereken ilk iş hesabınızdaki tüm uygulamaları silmeniz gerekecek.  işlemini talebinden sonra hesabınıza iki hafta giriş yapmamalısınız. Eğer “rahat durmayıp tekrar giriş yaparsanız” ya da “silmekten vazgeçtim ben” diyecek olursanız silme işlemi iptal edilecektir. Eğer kararlıysanız Facebook Hesabınızı Tamamen Silmekte adım adım takip edin. İlk olarak hesabınızdaki uygulamaları silin varsa eğer.

1. Önce Facebook hesabınıza giriş yapın. Daha sonra aşağıda resimde gördüğünüz gibi Uygulamalar’dan Uygulama Merkezi‘ne tıklayın;
Uygulama Merkezine Tıklayın

Uygulama Merkezine Tıklayın

2.Daha sonra Uygulama Merkezinin sol alt bölümündeki “Uygulamalarım” bölümüne giriş yapın ve daha sonra karşınıza çıkan tüm uygulamarı “X” işaretlerine basarak kapatın.

Buraya Basın

Buraya Basın

3.Tüm uygulamaları kaldırdıktan sonra Buraya Tıklayın Bu linkte karşınıza onay penceresi çıkacaktır. Burada “Hesabımı Sil” seçeneğini seçip devam edin.

Hesabı Sil

Hesabı Sil

Son Aşama

Son Aşama

Şifrenizi ve onay kodunu girdikten sonra artık hesabınızı silmeniz için 2 hafta beklemek kalıyor. Eğer  iki hafta içinde tekrar giriş yaparsanız, Facebook Hesabınızın Tamamen Silinmesi için iki hafta daha beklemeniz gerekecektir.
Not: Sormak istediğiniz bir şey olursa “YORUM” bölümünde belirtebilirsiniz. İyi bloglamalar, kolay gelsin…

[ Benzer Yazılar ]
[ Ne Demişler ? ]

  • muhsin hamdullah elbahadır
    31 Ocak 2016 / Saat: 19:43

    Facebook hesabımı silmek istemiyorum fakat Facebook’a şimdiye kadar ne koymuşsam ve paylaşmışsam hepsini silmek istiyorum nasıl yapmam gerekir