20
Temmuz
2018
Yorum Yok
Tanıtım Yazıları(Reklamlar)
132 views Okunma

İstanbul’un Kapı Komşusu Ağva’da Harika Bir Tatil Sizi Bekliyor

ağva otelleri gezilecek yer

ağva otelleri ücretleri

İstanbul’un Kapı Komşusu Ağva’da Harika Bir Tatil Sizi Bekliyor

Ağva yani Latince su anlamında kullanılan “aqua”, adı gibi 2 derenin ve deniz sularının arasında konuçlanmış büyülü bir sahil kasabasıdır. Şile’ye 40km, İstanbul’a ise 97 km olan Ağva, İzmit’ten fışkıran Göksu ve Yeşilçay dereleri ortasındaki Karadeniz kıyısından uzanan konumuyla kafa dinlemek için biçilmiş kaftan niteliğindedir. Karadeniz kıyılarından İstanbul – Anadolu yakasına kadar uzanan (Karadeniz – İstanbul’a arası 110 km.) mesafede yer alan ayrıca da son derece popüler hafta sonu tatil mekanlarından olan bu sahil kasabası görülmeye değer bir doğa harikası niteliğindedir. Özellikle de görkemli Ağva otellerinde kalıyorsanız.

Türkiye de yer alan ve yeryüzü cenneti olarak anılan göle sıfır otellerin bulunduğu bu masalsı kasabada kendinizi cennette gibi hissetmemeniz adeta imkansız. Sular üzerinde bulunan fenerdeki kayalıklardan manzarayı izlemek, doğal ormanlar arasında gezinti yaparken tabiat hayvanlarının seslerini dinlemek, tatlı su balıklarının sunumlarıyla hazırlanmış harika menüler tatmak sizi bu büyülü cennete bağlayacak ve kopmak istemeyeceğiniz sadece birkaç sebep olabilir ancak.

Sakinliği, temiz denizi, cennet parçası görünümlü öksu deresi gibi doğa harikalarıyla donanmış bu gözde köşe, size her zaman göz kırpan sahillerdendir. Burada Göksu’da sandalla yolculuk edebilir ve bir yandan da balık tutabilirsiniz. Ya da nehrin denizle buluştuğu noktalardan denize girebilirsiniz. Yine aynı noktalarda kano sporu yapabilir, deniz bisikletiyle su üzerinde harika bir gezinti yapabilirsiniz. Kısacası 3 km uzunluğundaki sahile sahip Ağva, enteresan koyları ve tüm bu aktiviteleriyle çocuklarınız ve ailenize kucak açmış sizleri bekliyor. Dinlenmek ve konaklamak içinse Ağva otelleri her zaman seçkin hizmetleriyle sizleri bekliyor.

Karadeniz’e ait serin ve temiz bir havanın hakim olduğu Ağva sahillerinde İstanbul’un nemli ve kirli sıcağından uzak ferah birkaç gün geçirebilirsiniz. Hatta sevdiğiniz kişiyle Göksu nehri kıyısında bulunan Aşıklar Yolunda tatlı bir gezinti yapabilirsiniz. Dilerseniz de Yeşilçay üzerinde ki harika koylara düzenlenen tekne turları ile mavi sular üzerinde güzel bir tura çıkabilirsiniz.

Hatta tarihin sarı sayfalarında yolculuk etmek isterseniz, Frigler, Romalılar ve Osmanlılardan kalan tarihi kalıntıları da gezebilirsiniz. Cilalı Taş Devri’nden kalma kalıntıları gezerek çocuklarınız ve kendiniz için harika anılar bırakacak olan entelektüel geziler yapabilirsiniz. Ağva’ya ulaşım ise dilediğiniz her türde olabileceği gibi oldukça da kolaydır. Saat başı Üsküdar’dan kalkan Şile-Ağva otobüslerine binerek en geç 2 saat ve 30 dakika içinde kendinizi Ağva’da bulacaksınız. Ayrıca Ağva’ da bulunan Yeşilçay nehrinin her iki yanına kurulmuş Ağva otelleri size en kaliteli ve eğlenceli konaklama imkanı sunacaktır.

İletişim: +90 216 721 7137 – www.agvagizemlinehir.com

İletişim:+90 216 721 86 80 – www.agvasahilyildizi.com 

İletişim: 0 (216) 725 77 30 – www.agvatartarugamotel.com

Bir önceki yazımız olan Fayda Sağlamak İsteyen İslami Sohbetler Sitesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

[ Benzer Yazılar ]
 • Bill Gates


        Akıllı insan herşeyin tek tek söylenmesini beklemeyen insandır. Akıllı insan arar bulur. Bir önceki yazımız olan R[...]
 • Pırlanta Hediye Etmek..


  Sevdiklerinize veya eşinize hediye seçimi yaparken onların en çok nelerden hoşlanabileceklerini düşünürsünüz. En çok sevdikleri eşya[...]
 • indir.com Mobil Uygulama Ödülleri 2015


  İmza İnternet Teknolojileri‘nin mobil ve masaüstü uygulama indirme sitesi indir.comgeçtiğimiz yıl bir yarışma düzenlemişti. indir.co[...]
 • Referans Tasarım


  REFERANS İLK TEMA İÇİN TIKLAYINIZ.. REFERANS İKİNCİ TEMA İÇİN TIKLAYINIZ.. REFERANS ÜÇÜNCÜ TEMA İÇİN TIKLAYINIZ.. REFERANS DÖ[...]
[ Ne Demişler ? ]